Kaip pradėti nuosavą verslą?

Jei skaitote šį straipsnį, tikriausiai svarstote, kaip pradėti nuosavą verslą. Ką gi, atėjote į tinkamą vietą! Šiame įraše pateiksime jums keletą patarimų ir gudrybių, kaip greitai pradėti verslą.

Kodėl verta pradėti verslą?

Yra daugybė priežasčių pradėti savo verslą. Galbūt pavargote nuo darbo kitam žmogui, siekiate didesnio lankstumo ir daugiau galimybių kontroliuoti savo karjerą arba norite būti pats sau bosas. Kad ir kokia būtų priežastis, verslo pradžia gali būti įdomi ir naudinga patirtis.

Yra keletas dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti prieš žengiant žingsnį verslumo link. Pirma, turite turėti gerą verslo idėją. Kokį produktą ar paslaugą teiksite? Kas yra jūsų tikslinė rinka? Kokia yra jūsų konkurencija? Atsakymai į šiuos klausimus padės jums nustatyti, ar verslo pradžia yra tinkamas sprendimas.

Nusprendę pradėti verslą, turite padaryti keletą dalykų, kad galėtumėte pradėti veiklą. Turite parengti verslo planą, kuriame išdėstysite savo tikslus ir strategijas jiems pasiekti. Taip pat turite pasirinkti verslo struktūrą ir užregistruoti įmonę vyriausybėje. Šie žingsniai atrodo bauginantys, tačiau yra šaltinių, kurie padės jums šiame procese.

Kokį verslą pradėti?

Kaip pradėti nuosavą verslą?

Galvodami apie tai, kokio tipo verslą norėtumėte pradėti, turite apsvarstyti keletą dalykų. Pirma, kokios yra jūsų aistros ir stipriosios pusės? Ką mėgstate daryti? Apsvarstykite galimybę pradėti verslą, kuris leistų pasinaudoti jūsų turimais įgūdžiais – dažnai lengviau (ir maloniau) plėtoti verslą, kai galite pasinaudoti savo turimomis žiniomis ir patirtimi.

Toliau, kaip atrodo rinka? Ar yra vietos jūsų verslui? Svarbu ištirti konkurenciją ir įsitikinti, kad yra poreikis tam, ką norite parduoti ar siūlyti.

Galiausiai pagalvokite apie savo tikslus. Ar norite sukurti gyvenimo būdo verslą, kuris suteiktų jums galimybę lanksčiai dirbti iš namų arba keliauti? O gal siekiate ko nors didesnio, kas pareikalaus daugiau laiko ir pastangų, bet gali atnešti didesnę naudą? Žinodami savo tikslus galėsite susiaurinti galimybes ir pasirinkti jums tinkamą verslą.

Kaip pradėti verslą?

Vieno universalaus atsakymo į šį klausimą nėra, nes geriausias būdas pradėti verslą priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant jūsų verslo idėją, turimą kapitalą, rinką, į kurią orientuojatės, ir jūsų asmeninius įgūdžius bei patirtį. Tačiau yra keletas bendrų žingsnių, kuriuos turi atlikti visos įmonės, norėdamos pradėti verslą.

 1. Ištirkite savo verslo idėją.
 2. Parašykite verslo planą.
 3. Gaukite reikiamą finansavimą.
 4. Pasirinkite teisinę verslo struktūrą.
 5. Užregistruokite savo verslą atitinkamose institucijose.
 6. Sukurkite savo verslo patalpas ir įrangą.
 7. Pasamdykite darbuotojus ir tinkamai juos apmokykite.
 8. Parenkite rinkodaros ir pardavimo strategijas

Galiausiai, jei nenorite pats kurti verslo ir steigti įmonės, galite tiesiog nusipirkti jau parduodamą verslą. Vis daugiau pradedančiųjų verslininkų pasirenka būtent verslo pirkimo variantą, nes tai – daug lengvesnis kelias, kuris dažnu atveju leidžia sutaupyti ir pinigų, ir laiko.

Verslo planavimas

Pirmasis žingsnis pradedant bet kokį verslą – parengti verslo planą. Šis dokumentas yra jūsų verslo planas, kuriame nurodomi jūsų tikslai, strategijos ir veiksmai, kurių reikia imtis norint pasiekti sėkmę.

Gerai parengtas verslo planas padės:

 • padės jums išsiaiškinti savo verslo idėją ir nustatyti tikslus;
 • užduos sudėtingų klausimų apie jūsų verslo idėją ir padės rasti būdų, kaip juos įveikti;
 • padės jums priimti sprendimus pradedant ir plėtojant verslą;
 • įspės jus apie galimus sunkumus ir padės rasti būdų, kaip jų išvengti;
 • privers jus apgalvoti visus verslo aspektus – nuo finansų iki rinkodaros.

Verslo finansavimas

Yra daugybė verslo finansavimo būdų, tačiau kuris iš jų geriausiai tinka jūsų įmonei? Dažniausiai pasitaikantys finansavimo būdai yra paskolos, nuosavas kapitalas, investicijos ir mišrusis finansavimas.

Verslo finansavimas paskolomis – tai kai iš banko ar kitos finansų įstaigos imama paskola. Paskolą reikės grąžinti su palūkanomis. Šis finansavimo tipas geriausiai tinka įmonėms, turinčioms nusistovėjusį pinigų srautą ir užstatą.

Verslo finansavimas nuosavu kapitalu – kai mainais į finansavimą investuotojui parduodate dalį savo verslo. Nuosavo kapitalo finansavimo privalumas yra tas, kad jums nereikia grąžinti pinigų, tačiau trūkumas yra tas, kad atsisakote dalies nuosavybės ir verslo kontrolės.

Investicijos į verslą – kai ieškote verslo partnerių ar kitų verslininkų, kurie investuotų į jūsų įmonę. Būtent investicijos į verslą yra šiuo metu dažniausiai pasirenkama verslo finansavimo forma.

Mišrusis finansavimas – tai paskolos, investicijų iš išorės ir nuosavo kapitalo finansavimo derinys. Tai gali būti naudinga, jei jums reikia finansavimo, bet nenorite atsisakyti per daug savo įmonės nuosavybės teisių.

Kiekviena finansavimo rūšis turi savų privalumų ir rizikų, todėl svarbu pasirinkti tinkamą savo verslui. Pasitarkite su buhalteriu arba finansų patarėju, kad sužinotumėte, kokia finansavimo rūšis būtų tinkamiausia jūsų įmonei.

Verslo registravimas

Pirmasis žingsnis pradedant verslą – užregistruoti savo įmonės pavadinimą registrų centre. Turėsite pasirinkti verslo struktūrą (įmonės, t.y. juridinio asmens formą) ir iš valstybės gauti atitinkamas licencijas, leidimus ir kitus patvirtinimo dokumentus, jei kurių nors iš jų reikės jūsų veiklai vykdyti. Yra keletas verslo struktūrų tipų, pavyzdžiui, individualiosios įmonės, mažosios bendrijos, uždarosios akcinės bendrovės ir kt. Kiekvienas verslo tipas turi savų privalumų ir trūkumų.

Užregistravę savo verslo pavadinimą ir gavę leidimą, turėsite atidaryti savo verslo banko sąskaitą. Taip galėsite atskirti asmeninius ir verslo finansus. Daugiau apie įmonių steigimą galite skaityti VMI puslapyje.

Verslo rinkodara

Verslo rinkodara gali būti nelengva užduotis. Jums gali kilti klausimas, kaip pradėti arba kokias strategijas naudoti. Laimei, yra keletas pagrindinių žingsnių, kuriuos galite atlikti, kad pradėtumėte savo verslo rinkodarą.

Pirmiausia nustatykite savo tikslinę rinką. Ką norite pasiekti savo rinkodara? Kai žinosite, kas yra jūsų tikslinė rinka, galėsite pradėti kurti rinkodaros strategiją, kuri ją pasieks.

Yra daug skirtingų būdų, kaip reklamuoti savo verslą, todėl svarbu pasirinkti savo verslui tinkamą taktikų derinį. Kai kurios įprastos rinkodaros taktikos: reklama portaluose, socialinių tinklų reklama, reklama paieškos sistemose ir dar daugiau variantų, kuriuos išgvildenti gali padėti viešųjų ryšių agentūra užsiimanti verslo rinkodara.

Sukūrę rinkodaros strategiją, turite ją įgyvendinti. Pradėkite įgyvendinti savo taktiką ir stebėkite jos veiksmingumą. Atsižvelgdami į pasiektus rezultatus, būtinai koreguokite strategiją.

Verslo valdymas

Toliau apžvelgiame keletą svarbiausių įgūdžių, kurių reikia norint sėkmingai vadovauti naujai įsteigtai įmonei.

Finansų valdymas – jūsų verslo sėkmei labai svarbu sekti savo finansus. Turite gebėti suprasti ir interpretuoti finansines ataskaitas, valdyti pinigų srautus ir sudaryti biudžetą.

Rinkodara – nesvarbu, ar prekiaujate produktais, ar paslaugomis, turite žinoti, kaip veiksmingai parduoti savo verslą. Tai apima viską – nuo puikios interneto svetainės sukūrimo ir socialinės žiniasklaidos naudojimo iki veiksmingos rinkodaros medžiagos kūrimo ir reklaminių kampanijų vykdymo.

Klientų aptarnavimas – klientai yra jūsų verslo gyvybinė jėga, todėl labai svarbu užtikrinti puikų klientų aptarnavimą. Tai reiškia, kad reikia reaguoti į klientų užklausas ir skundus, taip pat stengtis suteikti išskirtinę patirtį.

Žmogiškieji ištekliai – augant verslui, reikės samdyti darbuotojus ir efektyviai juos valdyti. Tai apima naujų darbuotojų įdarbinimą, darbo užmokesčio ir išmokų tvarkymą, veiklos valdymą ir darbo įstatymų laikymąsi.

Verslo plėtra

Pradėjote verslą ir viskas sekasi gerai. Turite lojalių klientų ir gaunate pelno. Tačiau ką daryti dabar?

Viena iš galimybių – likti ten, kur esate, ir toliau daryti tai, ką darote. Tai gerai, jei esate patenkintas savo verslu, koks jis yra, ir nenorite nieko keisti.

Tačiau jei norite plėsti savo verslą, galite padaryti keletą dalykų. Toliau pateikiami trys pasiūlymai, kaip auginti savo verslą:

Išplėskite savo produktų asortimentą. Jei parduodate tik vieną ar du produktus, apsvarstykite galimybę išplėsti savo asortimentą, įtraukiant į jį susijusias prekes. Pavyzdžiui, jei prekiaujate kepurėmis, galite asortimentą papildyti šalikais, pirštinėmis ir kitais žiemos aksesuarais. Taip suteiksite klientams daugiau pasirinkimo galimybių ir padidinsite tikimybę, kad jie ras viską, ko jiems reikia, vienoje vietoje – pas jus!

Įeikite į naujas rinkas. Jei iki šiol prekiavote tik savo vietovėje, kodėl gi neatsinaujinus ir nepradėjus prekiauti toliau? Naudodamiesi internetu, kaip niekada anksčiau galite lengviau patekti į naujas rinkas – tereikia interneto svetainės ir geros rinkodaros. Taip pat galite dalyvauti parodose arba įrengti stendus vietiniuose renginiuose. Tai puikūs būdai, kaip pasiekti naujus klientus, kurie galbūt apie jus dar nebuvo girdėję.

Gerinkite klientų aptarnavimą. Galiausiai, vienas iš geriausių būdų plėsti verslą – teikti klientams išskirtinio lygio paslaugas. Jei jie turės teigiamos patirties su jūsų įmone, daug labiau tikėtina, kad sugrįš ir rekomenduos jus kitiems. Galbūt galite padaryti nedidelių pakeitimų, kurie labai pakeistų jūsų teikiamų paslaugų lygį – verta apie tai pagalvoti!

Išvada

Kai kalbama apie verslo pradžią, nėra vieno universalaus kelio ir požiūrio, kuris tiktų visiems. Tačiau yra keletas bendrų bruožų, kurie būdingi visoms sėkmingoms įmonėms.

Kad padidintumėte savo sėkmės galimybes, pradėkite nuo namų darbų – ištirkite rinką, tikslinę rinką ir ištirkite konkurentus. Tada parenkite patikimą verslo planą ir suburkite stiprią komandą. Ir nepamirškite rinkodaros svarbos: pasirūpinkite, kad nuo pat pirmos dienos jūsų įmonė būtų matoma.

Žinoma, nėra jokios garantijos, kad jūsų verslas bus sėkmingas. Tačiau jei atliksite visus namų darbus ir įdėsite daug darbo, suteiksite sau geriausią įmanomą sėkmės galimybę.