Kaip susikurti interneto svetainę?

Svetainės kūrimas tampa vis populiaresne užduotimi tiek tarp privačių asmenų, tiek tarp įmonių. Paplitus atvirojo kodo turinio valdymo sistemoms (TVS), tokioms kaip „WordPress”, „Joomla” ir „Drupal”, tapo lengviau nei bet kada anksčiau kurti, tobulinti ir paleisti savo visiškai funkcionalias svetaines. Šiame vadove išsamiai apžvelgiama, ko reikia norint sukurti svetainę nuo nulio.

Kaip pradėti: Ko jums reikia

Prieš pradedant kurti ir kurti svetainę, reikia kelių esminių komponentų. Tai – priegloba, domeno vardo registracija, turinio kūrimo įrankiai, temų sistema ir duomenų bazės sąranka.

WEB hostingas: Tinklalapio prieglobos paslauga suteikia galimybę saugoti svetainės failus nutolusiame serveryje, kad ja galėtų naudotis lankytojai visame pasaulyje. Pasirinkti tinkamą prieglobos paslaugų teikėją svarbu dėl patikimumo, spartos ir klientų aptarnavimo. Populiariausi pasirinkimai: bendroji priegloba, valdoma „WordPress” priegloba ir virtualūs privatūs serveriai (VPS).

Domeno vardo registracija: Registruodami svetainės domeno vardą, stenkitės rasti tokį, kuris tiksliai atspindėtų jūsų svetainės paskirtį arba jūsų verslo prekės ženklą. Yra daugybė domenų registratorių, siūlančių įvairius paketus, į kuriuos gali būti įtrauktos papildomos funkcijos, pavyzdžiui, el. pašto ar DNS paslaugos.

Turinio kūrimo įrankiai: Kad sukurtumėte svetainės turinį, jums reikės teksto redaktoriaus, pavyzdžiui, „Microsoft Word” arba „Google Docs”, ir tam tikros vaizdų redagavimo programos, pavyzdžiui, „Adobe Photoshop” arba „Gimp”. Sukurtą turinį reikia išsaugoti HTML formatu, kad jis būtų tinkamai rodomas internete.

Temos pagrindas: Jei naudojate TVS, pavyzdžiui, „WordPress”, „Joomla” ar „Drupal”, labai svarbu pasirinkti tinkamą temą. Gera tema turėtų būti lanksti ir greitai reaguojanti, palaikyti jūsų turinio kūrimo įrankius ir turėti gerą pritaikymo parinkčių pasirinkimą. Populiariausi karkasai yra „Bootstrap”, „Foundation” ir „Skeleton”.

Duomenų bazės sąranka: Duomenų bazė – tai vieta, kurioje saugomi ir tvarkomi visi jūsų svetainės duomenys. Priklausomai nuo kuriamos svetainės tipo, jums gali tekti sukurti „MySQL” duomenų bazę, kuriai reikia serverio pusės scenarijų kalbų, pavyzdžiui, PHP arba „Ruby”. Jei naudojate TVS, pavyzdžiui, „WordPress” arba „Joomla”, duomenų bazė paprastai tvarkoma už jus.

Svetainės kūrimas

Kai jau turite visus reikiamus komponentus, laikas pradėti kurti ir tobulinti svetainę. Tai apima kiekvieno atskiro puslapio maketų kūrimą naudojant HTML, CSS ir „Javascript” kodus. Taip pat reikia sukurti tokias funkcijas kaip kontaktų formos ar elektroninės prekybos sistemos, jei jų reikia.

Nesusipažinusiems su žiniatinklio svetainių projektavimu ir kūrimu, galima rasti nemažai šabloninių svetainių, kuriose pateikiami iš anksto paruošti maketai, kuriuos galima lengvai pritaikyti pagal konkrečius poreikius. Taip pat, jei turite programavimo žinių, galite sukurti savo maketą nuo nulio.

Svetainės testavimas ir paleidimas

Prieš paleidžiant svetainę internete, svarbu kruopščiai išbandyti visus jos aspektus. Taip pat įsitikinkite, kad viskas veikia teisingai ir kad svetainė tinkamai rodoma visuose įrenginiuose, įskaitant mobiliuosius telefonus, planšetinius ir stacionarius kompiuterius.

Kai būsite patenkinti galutiniu rezultatu, laikas paleisti svetainę! Paskutinis žingsnis – pateikti svetainę populiarioms paieškos sistemoms, pavyzdžiui, „Google” ir „Bing”, kad padidintumėte svetainės lankomumą.

Svetainės kūrimas neturi būti sunki užduotis – su šiuo išsamiu vadovu dabar turėtumėte turėti reikiamų žinių, kad galėtumėte pradėti. Sėkmės ir džiaukitės kurdami savo svetainę!